Atrakcje w okolicy

Propozycja dla aktywnych

W bliższej i dalszej okolicy jest mnóstwo atrakcji. Możesz skorzystać z zabiegów SPA i basenów, pojeździć na koniach, na nartach, zrelaksować się w termach, zabawić w Zatorze, pozwiedzać Kraków, Oświęcim, Wieliczkę. 
Dla naszych gości organizujemy kuligi, ogniska i inne atrakcje. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Atrakcje w okolicy

Hotel Olivia
Medical SPA****

Odległość: 10 min 

Butikowy Hotel SPA oferuje m.in, zabiegi i masaże. Posiada też basen, dwa jacuzzi oraz sauny: fińska, sucha i ziołowa.  
W sąsiedztwie znajduje się stok narciarski Skomielna Czarna SKI z wyciągiem orczykowym o długości 800 m. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego, jak i wykupienie indywidualnych lekcji pod okiem profesjonalnych instruktorów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Termy
Chochołowskie

Odległość: 40 min

Największy kompleks basenów termalnych na Podhalu. Chochołowskie Termy to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych.  

Ranczo Zwierzyniec jazda konna

Odległość: 15 min

Rekreacyjna jazda konna na świeżym powietrzu. Dla każdego, zarówno dla  początkujących i zaawansowanych. 

Zimowe szaleństwo

Kompleks
Beskid Spytkowice

Odległość: 20 min

Kompleks oferuje m.in. oświetlony stok, cztery trasy zjazdowe,  kolejkę krzesełkową,  szkółkę narciarską, wypożyczalnię i serwis sprzętu, restaurację.

Stacja narciarska
Sport Arena Myślenice

Odległość: 30 min

Oświetlone, naśnieżane i ratrakowane dwie trasy, kolejka krzesełkowa a na szczycie góry Chełm Karczma oraz wyciąg talerzykowy dla początkujących. Dodatkowo kryte lodowisko obok stacji.

Kuligi i inne zimowe atrakcje dla gości

Odległość: na miejscu

Naszym gościom oferujemy możliwość uczestnictwa w niezwykłej przygodzie jaką jest prawdziwy góralski kulig. Na naszym Facebooku możecie zobaczyć jakich emocji dostarcza.

Atrakcje dla dzieci małych i dużych

Park Rozrywki
Energylandia

Odległość: 1h 20 min

Największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park rozrywki
Zatorland 

  Odległość: 1h 20 min 

Zatorland to ciekawe miejsce stworzone dla najmłodszych z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę.  W skład kompleksu wchodzą: park ruchomych dinozaurów, park mitologii, park owadów, lunapark.

Park rozrywki
Rabkoland

Odległość: 20 min

Wiele atrakcji dla dzieci w wieku 1-10 lat. Park wypełniony atrakcjami. Na najmłodszych czekają: Cyrk Luna, Góralsko Dżungla, Machinarium,  Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela. Na każdym kroku czeka przygoda.

Coś dla ciała i dla ducha

Profesjonalny
masaż

Współpracujemy z wykwalifikowaną masażystką. Jeśli masz ochotę na profesjonalny masaż to daj nam wcześniej znać. Umówimy wizytę domową na Wichrowym Wzgórzu.
W ofercie między innymi Masaż Kobido.

Zabiegi kosmetyczne, manicure itp.

Marzy Ci się profesjonalny zabieg na twarz lub ciało? Albo ciągle brak czasu na manicure lub pedicure? Daj nam wcześniej znać a w ramach pobytu u nas zapewnimy Ci również takie usługi.

Jedzenie
z dowozem 

Głodni? Nie ma na co czekać. Restauracja Skalno Izba oferuje smaczne posiłki, które dowiezie prosto pod drzwi Domu na Wichrowym Wzgórzu. Wystarczy zadzwonić. 

Zwiedzanie

Kraków, Wieliczka, Bochnia

Wadowice, Oświęcim

Zakopane

 Łętownia

Łętownia leży na obszarze Beskidu Makowskiego (Średniego), w dolinie rzeki Łętówki, która po połączeniu z Bogdanówką tworzy Krzczonówkę, lewy dopływ Raby. Łętownia została założona przez króla Kazimierza Wielkiego na mocy przywileju wydanego w Żarnowcu dnia 27 sierpnia 1365 roku. Powstała jako osada o nazwie Lanthownya, Lanthowola przy ważnym szlaku handlowym zwanym „Drogą Polską", biegnącym z Krakowa przez Myślenice, Pcim i dalej przez Jordanów, Wysoką, Spytkowice i Przełęcz Spytkowicką na Węgry. Prawdopodobnie szlakiem tym szły wojska tatarskie podczas pierwszego najazdu na Polskę w 1241 roku. Przez długi czas okoliczne tereny były słabo zaludnione, a osadnictwo rozwijało się powoli ze względu na nieurodzajną ziemię i królującą tu puszczę.

Przez dłuższy czas Łętownia należała do rodu Jordanów z Zakliczyna. W 1576 roku wdowa po Spytku Jordanie - Anna, poślubiła Kaspra Zebrzydowskiego. Wtedy to wieś wraz z dobrami Jordanów przeszła w ręce Zebrzydowskich. W 1. połowie XVIII wieku właścicielami Łętowni byli Przerębscy, Jerliczowie, a następnie Sierakowscy. Pod koniec XVIII wieku należała ona do Lisickich, a w XIX stuleciu wielokrotnie zmieniała właścicieli.

Łętownię zamieszkują Kliszczacy - ciekawa, przejściowa grupa etnograficzna pomiędzy Góralami a Lachami (Krakowiakami Zachodnimi). Jeszcze na początku XX wieku zasiedlony przez nią obszar zawierał się pomiędzy górną Rabą a górną Skawą w trójkącie wyznaczonym przez Rabkę - Suchą Beskidzką - Myślenice.

źródło: http://letownia.katolicki.eu/index.php/historia.html

W okolicy Łętowni jest mnóstwo tras rowerowych i pieszych, pozwalających cieszyć się niesamowitymi widokami.

Kościół w Łętowni

Pierwszy kościół parafialny w Łętowni zbudowano w związku ze staraniami o ustanowienie parafii ok. 1488 r. (wcześniej kaplica husycka) na Glinikach. Drugi kościół wzniesiono w XV wieku (obok dworu, w tym miejscu rosną dęby znajdujące się pod ochroną nad strażnicą). W roku 1760 rozebrano go i przeniesiono do sąsiedniego Krzeczowa, gdzie stoi do dnia dzisiejszego.  Budowę obecnego rozpoczęto około 1760 r., Kościół w Łętowni jest jedną z największych na Podkarpaciu drewnianych świątyń. Budowla jest orientowana, zbudowana w konstrukcji zrębowej na planie krzyża łacińskiego, z wieżą od zachodu. Prezbiterium zamknięte wielobocznie od północy posiada zakrystię. Przy nawie, tuż przy tęczy, usytuowane są dwie kaplice: od północy św. Walentego i od południa Matki Bożej Łętowskiej. Po stronie południowej znajduje się także kruchta. Strome dachy pokrywa gont. Wieżę zbudowaną na planie kwadratu w konstrukcji słupowej, otoczoną szalowanymi sobotami, wieńczy baniasty hełm złożony z dwóch nasadzonych na siebie kopuł i latarni. Wieżyczka na sygnaturkę ma kształt barokowy.